İhanet eden erkekler içgüdülerinin esiridir .....

Çocukluktan gelen iç çatışmaları olan erkeğin aldatma olasılığının çok yüksek olduğunu ifade edilirken aslında erkeklerin aldatmak için çok önemli bir nedene de ihtiyaçları olmadığını  Erkeklerin, "Maksat heyecan olsun, skor olsun" mantığıyla eşini aldattığını çünkü çok sayıda kadınla ilişkiye girmenin erkek için arkadaş çevresinde bir takdir göstergesi olarak algılandığını kaydedildi....
 

erkekler neden aldatır??
-egolarını tatmin etmek için
-doyumsuz olduu için
-birlikte olduu insanda aradıını bulamadıı için
kısaca doğasında vardır   ...
 Bunlar klasiklesmis cevaplar ve erkekleri bir nevide hakli olduklarini savunmalari icin , alisagelmis vurgular.
 Bence erkekler, yalniz kalma korkusundan dolayi, altatir.  Yedekte bir tane olunca kendini daha emniyette hiseder:))   Ilgisizlik ve sevgisiz kalmak onlar icin bir  güc gösteriminden düsmesidir  aslinda. Kadinlari anlamak zor derler ama, erkekleri anlamak daha da zor. 
Kendine güvenemeyen erkek aldatir.Aldatan erkekler zayif kisilige sahiptir. Evde huzursuzluk yasayan  bir cok erkek esini aldatmakta, Evde kavgalardan sonra, karisina kizipta esini aldatiyorsa , bence onun ne kadar zayif ve kisiliksiz oldugunu gösterir. Ya seversin, yada terk eder gidersin. Türk erkeklerin cogu , evde yemegini yapan , cocuguna bakan,  kendisine hizmet eden bir esi, aradigimi bulamiyorum bahanesiyle aldatmakta. peki niye böyle bir esle evli kalmakta devam edersin hala?

Bilim adamlarına göre batı kültürü, ilişkilerden çok kolay ve çabuk vazgeçiyor. Bir şeyleri devam ettirmek için çaba sarf etmiyor. Üretim toplumundan tüketim toplumuna geçtiğimiz için her şeyde olduğu gibi sekste ve aşkta da hızlı bir şekilde tüketim yaşanıyor.
Bizim ülkemize ve kültürümüze baktigimiz zaman , sadeece mücadeleyi veren kadin olur.Cocuklarim var es dost, cevre neder, cogununda  ekonomik özgürlükleri olmadigindan mecburen katlaniyorlar.  Peki erkeklerin bir cabasi varmi acaba? iliskiler yada evlilikler bitikten sonra?  Bazilari kadin elimin kiri diye düsünüyor.Bazilari  onca sene kendine hizmet eden kadina acidiklarindan. Cok azida yaptiklarindan pisman olup, karisini sevdigini anliyor.
Peki sonuc ne oluyor erkekler aradan zaman gectikten sonra  hersey onutulduktan sonra, ayni secilde devam ediyorlar. Sizce aldatilan bir kadin kolay unuturmu yasadiklarini?

Öteki kadın; karısını aldatan bir erkek için, kişisel özgürlüğe giden yolda geçiş bileti gibidir. Evli erkeklerin çoğu da, kişisel özgürlüğünü zaman zaman elde etmek için, bu geçiş biletlerini kullanıyor. Gerçek anlamda karısına bağlı bir erkek, kendini öteki kadınların ve cinselliğin egemenliğinden kurtarmış olan erkektir. Gelin görün ki, bu erkeklerin sayısı çok azdır. Aldatma içgüdüsü, erkeğin kusurlu yanlarından biridir.
 Ben bu aldatan erkekleri bir kasik suda bogasim geliyor:)))  Kusura bakmayin arkadaslar, konu yazarken bile sinirlenniyorum ya... Sabah gazetesindede söyle bir haber okudum aynen size iletmek isterim...

MACERA PEŞİNDE KOŞUYOR
Çünkü erkek, evliliği iyi gitse de atılacağı maceraya bakar. Erkek, bu işin sonunda ciddi bir suçluluk ve pişmanlık hisseder ama burada da ince bir çizgi var. Peki, karısını aldatan erkek ne zaman pişmanlık hisseder? Ancak yakalandığı zaman! Bu yüzden de sizin kendi kendinize "Boyu devrilesice herif beni neden aldattı?" sorusunu sormak kadar saçma bir şey olamaz. 'Bir çiçekle baharın geçmeyeceği' mantığına sahip bir erkekle, sizin gerçeğiniz asla örtüşmez. "Ben seni duygusal olarak değil, sadece cinsel olarak aldattım" mantığının arkasına sığınan bir erkeğe, aldatılan kadının söyleyeceği bir söz kalıyor mu sizce? Hâlâ "Kalıyor" diyen bir kadın varsa, bence o kadın çoktan aldatılmayı hak etmiştir!
  Burdada yorumu size birakiyorum....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !